Головна / Новини / Біля Бродів відкрили Центр Героїв: які послуги надають

Біля Бродів відкрили Центр Героїв: які послуги надають

Бер 15, 2024

14 березня, у День українського добровольця, у Заболотцях, що неподалік Бродів, відкрили Центр Героїв. Це ветеранський простір, у якому демобілізованим військовим і їхнім рідним надаватимуть безкоштовні юридичні консультації, психологічну підтримку, сприятимуть в професійному розвитку та соціальній інтеграції.

Центр Героїв у Заболотцях – це вже другий з серії таких центрів, які запускають у громадах Львівської області за ініціативи Фонду Ірини Гримак “Львівщина”. 6 грудня 2023 року такий Центр Героїв запрацював у місті Турка на Самбірщині.

Ми з великою повагою та душевною теплотою створювали місце, де кожен ветеран може відчути себе як вдома. Нашою метою було не лише надати фахову допомогу, а й забезпечити простір, де ветерани та їхні рідні можуть вільно спілкуватися, ділитися досвідом та підтримувати оде одного.

Пишаюся, що нам вдалося реалізувати цей задум. Адже важливе завдання на найближчі роки – це всебічна підтримка наших Захисників та Захисниць, які повертаються з війни додому, забезпечення їм повноцінної адаптації й інтеграції у цивільне життя, – зазначила голова Фонду “Львівщина” Ірина Гримак.

Ветеранський простір очолила Олена Мороз. Її чоловік вже понад 8 років захищає Україну на фронті. Жінка каже, що на власному досвіді знає, якою важливою як для військових, так і для їхніх сімей є підтримка та спілкування.

У цей непростий для нас усіх час підтримка потрібна кожному, а особливо нашим Героям. Я знаю, що таке війна, адже півроку прожила в окупації, а мій чоловік уже понад 8 років стоїть на захисті України”, – зазначила жінка.
У Центрі Героїв надаватимуть професійну психологічну допомогу, юридичні консультації, допомагатимуть у встановленні контактів з громадою, органами влади, громадськими організаціями, підприємцями, освітніми закладами, культурними та спортивними установами, а також спільно з ветеранами та їхніми рідними проводитимуть культурні й патріотичні заходи.

Керівник Фонду Ірини Гримак “Львівщина” Тарас Зозуля додав:

Мета цього центру полягає у зміцненні ветеранів, ветеранок і їхніх сімей. Адже завдяки захисту наших воїнів ми щодня маємо можливість прокидатися і жити. Саме тому наш обов’язок створити для ветеранів максимально комфортні умови для адаптації і побудови нового етапу життя.

Очільниця Заболотцівської територіальної громади Марія Дискант вважає, що такі ветеранські простори потрібні, адже саме тут сім’ї військових і самі ветерани мають можливість отримати фахову допомогу.

Ми починаємо неймовірно важливу справу. Сьогодні з нашої громади у ЗСУ служать 250 людей. Уявіть собі кількість сімей, які гостро на собі відчувають війну. Ми не зможемо замінити дітям батьків. Ми не зможемо замінити сина. Але своєю єдністю, допомогою і підтримкою, ми хоть трохи зможемо полегшити життя. Пріоритетом нашої роботи буде допомога сім’ям загиблих, ветеранам і їхнім сім’ям, родинам полонених воїнів і зниклих безвісти.

Під час відкриття Центру Героїв у Заболотцях також презентували виставку львівського художника і офіцера ЗСУ Олексія Косатого ” Лінія вогню. Фронтові замальовки”. Графічні замальовки митець створив прямо на фронті на маленьких клаптиках паперу.

До слова, Центр Героїв створено за ініціативи Фонду Ірини Гримак “Львівщина” – благодійної організації, яка надає допомогу мешканцям та сприяє розвитку громад Львівської області. Партнерами проекту виступили Заболотцівська сільська рада, Львівський Будинок воїна, а також громадська організація „Успішна Львівщина” та інші благодійники.

Поділитися