Головна / Новини / Головні тези з 9-го Європейського конгресу місцевого самоврядування

Головні тези з 9-го Європейського конгресу місцевого самоврядування

Бер 5, 2024

4-5 березня у польському місті Міколайки пройшов щорічний Європейський конгрес місцевого самоврядування. Подія зібрала понад 2000 учасників. Серед них представники центральних органів влади, місцевого самоврядування, бізнесу, а також міжнародних партнерів та експертів.Засновниця благодійного фонду “Львівщина”, депутатка Львівської обласної ради Ірина Гримак виступала у панелі, де темою дискусії було лідерство голів громад у часи нелегкий викликів. Про це вона повідомила на своїй офіційній сторінці у фейсбук.

Першочерговими завданнями стали безпека громади, безпека мешканців і безпека воїнів, які пішли на фронт. Лідерами громад стали ті, хто не занепав духом і зміг швидко приймати часом нелегкі рішення. Впродовж останніх двох років українці переживали відчуття болю і тривоги, за своїх рідних і за тих, хто на фронті. На жаль, багато українських сімей втратили своїх рідних. У громадах з’явилося багато внутрішньо переміщених осіб, які вимушені були втікати з територій бойових дій і потрапили у важкі життєві обставини. По допомогу ці люди звертаються до лідерів громад.

Увага всіх учасників конгресу була прикута до України. Обговорювали також необхідність завершення децентралізації, виклики для українських спільнот у воєнний час, зокрема й проблему лідерства.Є відчуття, що польська сторона надзвичайно добре розуміє цю ситуацію.Дякую за розуміння та підтримку від учасників конгресу. Вірю, що подібні заходи сприяють зміцненню наших відносин та спільному просуванню до миру й розвитку в Європі.

Окрім цього, у рамках конгресу представили фотовиставку “Українці за покликом серця”, присвячену українським добровольцям. На світлинах зображені Захисники та Захисниці, які без жодного сумніву пішли захищати Україну. Хто у 2014 році, а хто на початку повномасштабного вторгнення росії на територію нашої держави.

Поділитися