Головна / Новини / Ірина Гримак про те, як громадам справлятися з бюджетними викликами у 2024

Ірина Гримак про те, як громадам справлятися з бюджетними викликами у 2024

Січ 12, 2024

У 2024 році територіальні громади України працюватимуть в умовах обмеженого бюджету. Нестача коштів виникла через вилучення з місцевих бюджетів так званого “військового” ПДФО, який тепер надходитиме до центрального бюджету і, за словами представників уряду, витрачатимуть його на військові потреби.

Натомість, ОТГ уже шукають варіанти, як забезпечити фінансові надходження, щоб бодай оплатити у повній мірі роботу вчителів, лікарів та безперебійну роботу комунальних служб.

Саме про це говорили в ефірі Українського радіо. Засновниця Фонду “Львівщина”, депутатка Львівської обласної ради Ірина Гримак наголосила, що зараз важливо якісно зробити інвентаризацію земель та майна, яке належить громадам, а також провести роботу з обрахунку та адміністрування місцевих доходів та податків.

Друге питання – це є інвестиційна привабливість громади. На жаль, напевно, лише невелика частина з них має бачення і стратегію розвитку своєї громади. А це основа основ.

Після того, коли громада зрозуміє, яка її стратегія, куди вона рухається, який вектор обрала як основу свого розвитку, має бути розроблений план такої стратегії і дії, тобто визначені генеральними та інвестиційними планами ті території, які вона може пропонувати для інвесторів, відповідно визначати умови, які привабили б цих інвесторів. Сьогодні дуже слабенько рухається ця робота.

Ситуація, яка склалася під кінець року з переділом бюджету і підняттям його на центральний рівень, можливо, дасть поштовх для громад, щоб вони зупинилися, переоцінили свої можливості і речі, які хотіли б реалізувати, і зрозуміли, що без планування і стратегій вони далі не зможуть рухатися і розвиватися.

Як зробити ефективною держдопомогу для тергромад

 

 

Поділитися