Головна / Новини / “Українці – це велика нація…” – Ірина Гримак розповіла деталі проєкту з національно-патріотичного виховання

“Українці – це велика нація…” – Ірина Гримак розповіла деталі проєкту з національно-патріотичного виховання

Жов 10, 2023

Фонд “Львівщина” запустив унікальний проєкт з національно-патріотичного виховання. Школам Львівщини передали методичний посібник “Говори українською, бо живеш на своїх землі!” авторства філологині Феодосії Колесник спрямований на вивчення української мови на основі національно-патріотичного виховання

Про посібник та його роль у патріотичному вихованні українців “Еспресо.Захід” розповіла ініціаторка поширення книжки серед шкіл області та України, депутатка Львівської облради та очільниця фонду “Львівщина” Ірина Гримак.

“Говори українською, бо живеш на своїх землі!” однаково можна використовувати як для проведення уроків української мови учням різного віку, так і для позакласних занять і заходів. Наразі вийшла перша частина книжки, а друга перебуває у процесі створення.

“Ідея створення посібника полягала не лише в сприянні учням та всім охочим у вивченні української мови, а в тому, щоб допомогти їм у формуванні базових знань з історії, культури, національних традицій України. Українці – це велика нація, велика історія, велика культура, яка налічує не одне століття у своєму розвитку. І сьогодні нам важливо разом з вивченням мови показати як відбувалось становлення нашої держави, політичної та культурної традицій, адже про все це десятиліттями штучно було заборонено говорити”, – пояснює Ірина Гримак.

Авторка книжки філологиня Феодосія Колесник упродовж тривалого часу навчає української вимушених переселенців, а тепер також і військових, які проходять реабілітацію та активно долучаються до занять. Для занять із захисниками посібник теж став у пригоді завдяки уніфікованій тематиці, що підходить для людей будь-якого віку та роду діяльності. Використовують його й у львівському прихистку “Опора”, куди на заняття приходять як дорослі, так і діти.

“Ця книга є навчальним посібником, який через вивчення мови дає можливість розкрити в собі відчуття патріотизму, сформувати знання з історії своєї країни, уявлення про українську культуру, зрозуміти процес державотворення, як українська нація модернізувалась і що потрібно для того, щоб країна далі була успішною, розвинутою та стала повноцінним членом європейської спільноти”, – говорить Ірина Гримак.

Важливо, що “Говори українською…” розрахований не лише для навчання на курсах, а передовсім і на школярів. За ініціативи Фонду Ірини Гримак “Львівщина” книжки вже поїхали до усіх шкіл Львівщини, а це понад 1000 навчальних закладів. Також спільно із партнерами команда планує забезпечити ними школи Кропивницького, наразі щодо цього тривають підготовчі розмови. Окрім того, ініціатори радо відгукуються на запити від інших міст і областей України.

“Важливо, що в часі написання та публікація посібника практично співпали з прийняттям та вступу в дію закону “Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності”, в якому значна увага приділена саме патріотичному вихованню молоді та інших вікових категорій громадян. Добре, що такий посібник уже є, що він вже використовується в навчальному процесі. Ми плануємо збільшити тираж, адже запит є значний як на Львівщині, так й в інших областях України. Також вже є домовленості про його поширення в навчальних закладах Кропивницького. Наші партнери готові спільно з нами рухатися в цьому напрямку”, – додає депутатка.

Додамо, директор Фонду “Львівщина” Тарас Зозуля на презентації посібника серед представників освіти Львівщини зазначив, що наприкінці навчального року організують зустріч з освітянами. На ній обговорять усі побажання по вдосконаленню посібника. Після цього Фонд випустить другий тираж, який передадуть у школи Львівщини.

Поділитися