Головна / Новини / Західноукраїнський Екофорум

Західноукраїнський Екофорум

Чер 5, 2023

ІІ Західноукраїнський екофорум, співорганізатором якого став Фонд “Львівщина”, виконав свою місію й став справжнім майданчиком для діалогу влади та підприємців, обміну досвідом та планування спільних дій, що спрямовані на розвиток еко- та органічного підприємництва в Україні.

Загалом у форумі взяли участь близько 200 підприємців, а на екоярмарку було представлено 26 виробників.
Ми почули думки експертів, практиків, бізнесменів, керівників громад та чиновників. Вважаю, що все це необхідно для того, щоб виробити стратегію подальшої співпраці зі залученням усіх зацікавлених у процес розвитку екологічно відповідального бізнесу.
Приємно, що у форумі взяли участь відомі, успішні бізнесмени та державні діячі, які на власному досвіді знають всі проблеми й переваги ведення екобізнесу в Україні.

Дякую народному депутатові України Степану Кубіву за допомогу у зборі коштів на дрони. Він надав до збірки для військових декілька сучасних колекцій монет Нацбанку та ювілейне видання книги про УПА.

Відвертий виступ відомого бізнесмена Миколи Кмітя прояснив актуальні питання проблем у галузі молочарства, зокрема у контексті нашого прямування до вступу в ЄС. Пан Кміть, привернув увагу до необхідності державних ініціатив для підтримки екопідприємців, зокрема щодо збільшення дотацій на вирощування корів. Він також долучився до збору коштів, пожертвувавши 100 тис. грн та придбавши одну з картин Галини Присташ.
Нам вдалося представити успішні екопроєкти, що претендують на широкий успіх під час розвитку в ОТГ Львівської області.

Зокрема, аудиторію зацікавив успіх комунального підприємства ФрутБанк Мостиської ОТГ, яке, після отримання гранту, налагодило співпрацю з місцевими фермерами й виготовляє поживні сухі супи та фруктові чіпси, які є популярними в час війни.

Також цікавими є запрошення до інвесторів до співпраці в екологічно чисте середовище Боринської ОТГ, зокрема в галузі вирощування сільськогосподарських рослин, екотуризму, водного господарства, виготовлення мінеральних вод.

Інвестиційна панель викликала широке зацікавлення у підприємців. Для багатьох з них стала відкриттям можливість отримувати консультаційну та інформаційну підтримку щодо отримання державних та міжнародних грантів.

Виступи керівника інвестофісу Тараса Єлейка та експертки з питань фінансів та оподаткування Ганни Костюк викликали багато запитань, на які ту же прозвучали конструктивні відповіді та корисні поради щодо якісного написання проєктів для фінансування бізнесу.

Підсумовуючи результати Екофоруму зауважу, що перспективи екобізнесу в Україні попри війну є достатньо широкими та потребують тісної співпраці громад і підприємців, участі законодавців та органів місцевого самоврядування.

Проведення Екофоруму важливе для широкого доступу до інформації про інвестиційні та грантові можливості, для можливості висловитися та бути почутими.

217 тис. гривень зібрано під час II Західноукраїнського екофорум для підрозділу БПЛА розвідроти при управлінні 125 бригади. Потрібно ще 160 тис. грн.

Найбільшою мотивацією до активної роботи форуму стало пряме ввімкнення з передової від наших воїнів. Якраз для них на екофорумі, з ініціативи волонтерки Ольги Тесляк, відбувався збір коштів на забезпечення “літаючим апаратом для винищення шкідників на нашій землі”.
Військові, попри складність бойових завдань, зауважують і екологічні проблеми спричинені війною. Вже тепер висловлюються про те, як ці проблеми можна вирішувати, мріють про майбутню відбудову України після війни.

Щиро дякую всім учасникам екофоруму та спікерам.

Поділитися